Využití autopatie ke zvýšení výkonu u sportovců

15.3.2017 | Kryštof Čehovský | info@cehovskykrystof.cz

Vlevo autor článku

Zmíním několik případů mých klientů, kteří se rozhodli autopatii využívat jako prostředek ke zvýšení sportovního výkonu, k dosažení lepších výsledků v soutěži, k urychlení regenerace po náročném každodenním tréninku či při léčbě úrazů, ke kterým jsou sportovci obzvlášť náchylní. Samozřejmě, autopatie jim také pomáhá v léčbě vleklých chronických problémů, znemožňujících dosáhnout vytyčených cílů. Někteří z nich provozují sport vrcholově, další výkonnostně i rekreačně.

Případ č. 1

Muž ve věku mezi 35 – 40 lety, pravidelně mnoho let trénuje bojové umění, japonské jiu jitsu, ve kterém je držitelem černého pásu.

Ke konzultaci mě kontaktoval v létě 2016 z důvodů vleklých, neustále přítomných zdravotních potíží. Především kvůli chronické zadní rýmě, kterou pociťuje bez ustání každý den již 7 let, což ho mírně omezuje v kapacitě nádechu při cvičení. A dále s bolestí v bederní oblasti, pravděpodobně související s diagnostikovaným zánětem v kyčelních kloubech – to ho významně omezuje právě při tréninku, není schopen kvůli tomu provádět úderové techniky nohou. Při každém tréninku a především po něm pociťuje značný diskomfort, na který, jak říká, si „jakžtakž“ zvyknul.

Dávkování jsem mu navrhl následující:

  1. týden: 3 l, denně slina var a dech var, střídat, vždy jedno z toho
  2. týden: 4,5 l, obden
  3. týden 6 l, 2x týdně
  4. týden: 7,5 l, 2x týdně

Na kontrole po šesti týdnech jsme pak probrali dosavadní vývoj  stavu. Na nížích potencích si prošel detoxikačními stavy ve smyslu zvýšené četnosti stolice, objevila se u něj krátce neobvyklá  vyrážka. Primární potíže trvaly do momentu, kdy zvýšil na ředění 7,5 l. Tam pocítil zlepšení zadní rýmy o 80%  – pro něj nevídaná záležitost za 7 let trvání tohoto problému. Energeticky a kondičně se cítí lépe než dříve. Bolest kyčlí a beder je mírně lepší.

Do dalšího období dvou měsíců jsem mu doporučil, aby setrval na 7,5 l 1 x týdně (střídat přípravu dechu s varem a bez varu po týdnu) vzhledem k rezonanci s vitální silou, která na této úrovni nastala, s dodatkem, že pokud by po pár týdnech došlo ke stagnaci stavu, ať navýší na 9 l.

Při kontrole říká, že nakonec navýšil na 9 l. Sedm let trvající rýma úplně zmizela a doteď  se neobjevila, kyčle se na této potenci významně zlepšily a při tréninku může lépe nacvičovat techniky. Autopatie mu tedy pomáhá fungovat v plném tréninkového nasazení, při kterém zdravotní stav už není limitujícím faktorem.

Případ č. 2

Případ, na kterém je patrné, jak preparáty z nevařeného dechu pomáhají vypořádat se s nadměrnou fyzickou zátěží. 35 letý muž, otec rodiny, majitel prosperující firmy a výkonnostní sportovec se zálibou v běhání dlouhých tratí, závodí v maratonu.

Při odebírání případu při konzultaci mi řekl, že na fyzické úrovni ho nic moc netrápí, jednou za čas je maximálně tak  nachlazený, má však stres v práci, spojený s velkým vytížením, což se  prý mnohdy odráží na jeho výkonech v tréninku. Občas ho po zátěži bolí záda v bederní oblasti, ale koho by při naběhaných desítkách kilometrů týdně nebolely. Neshledává to jako přílišný problém. Jeho požadavky a očekávání byly následující: Chtěl, aby mu autopatie pomohla k vyladění psychiky při stresových situacích či v momentech, kdy se bude cítit celkově hůř energeticky na fyzické úrovni. Běhá denně a nechce, aby kvůli nějakému diskomfortu vynechal tréninkovou jednotku a narušil tím svoji přípravu na závody.

Po naší vzájemné komunikaci, kdy na mne působil výjimečně vitálním dojmem,  jsme se dohodli, že vyzkouší  přípravu autopatie z nevařeného dechu nejprve na potenci 25 l a bude podávat preparát minimálně 1x týdně, a nemá se ostýchat  dále potenci navyšovat. Jelikož do Prahy má z Moravy dlouhou cestu, naše další komunikace probíhala přes Skype.

Od naší úvodní konzultace uplynulo pár měsíců, proběhly kontrolní konzultace, na kterých se chtěl ujistit o správnosti svého počínaní při volbě dávkování autopatických preparátů. Postupně si zvyšoval potenci a nyní se pohybuje na úrovni 25 min. pod filtrem, což odpovídá 50 l průtoku lahvičkou. Autopatii na tomto ředění si zhotovuje velmi pocitově, libovolně často, při poklesu energie a po intenzivním tréninku, vždy z nevařeného dechu.

Na poslední konzultaci v lednu říká, že je plný energie a má pocit, že tento stav je stabilnější, než byl kdy předtím na nižších potencích a autopatii dělá tím pádem čím dál méně často (vyšší potence působí delší dobu). Cítí se v nebývalé fyzické i psychické formě.

Případ č. 3

Mám svou osobní zkušenost s autopatií,  také v souvislosti s léčbou poúrazových stavů. Provozuji výkonnostně brazilské jiu jitsu, což je bojové umění a sport, zaměřený především na kontrolu oponenta, strhy, páky a škrcení. Jedná se o fyzicky velmi náročnou aktivitu, při které se téměř na každém tréninku potýkáme s kolegy také s nějakým zraněním v podobě natažených vazů, svalových pohmožděnin a někdy i se zlomeninami kostí. Někteří z nich autopatii sami aplikují.

Zastával jsem ještě donedávna spíše názor, že pokud je člověk vitální, energeticky je na tom dobře, tak není potřeba při podobných úrazech autopatii používat, že se s tím tělo dokáže vypořádat velmi dobře samo bez vnější stimulace. Avšak nemohl jsem ignorovat několik situací, kdy u mne došlo ke  zranění, následné aplikaci autopatického preparátu a díky tomu k neporovnatelně rychlejšímu zotavení a návratu do tréninkového procesu, a to rychleji, než bych očekával, pokud bych si autopatií nepomohl.

Mohl bych popsat mnoho takových situací, z nichž mám v živé paměti jednu konkrétní tři týdny starou, kdy jsem měl po sparingu úraz kyčle a nemohl jsem dva dny vůbec chodit bez opory a další  tři dny pak jen velmi obtížně. Stav se valně nezlepšoval. Po těchto pěti dnech v bolesti, zaviněných tím, že jsem zrovna neměl k dispozici filtr na vodu a nemohl si autopatii zhotovit, jsem si konečně navečer udělal preparát z nevařeného dechu z 50 l. Další den jsem mohl normálně chodit a ten následující jsem již byl schopen plnohodnotně trénovat. Druhý den po aplikaci se navíc udály dvě naprosto neočekávané a pozitivní situace v mém osobním životě bez mého přičinění. Jak vím ze své poradenské praxe, náhoda to nebyla, byla to ta neuvěřitelná rezonance na úrovni 50 l z nevařeného dechu, která mě zbavila kloubní poúrazové bolesti a vyvolala pozitivní situace, které se mi udály, díky vyladěnějšímu, někdo by řekl napojení na tzv. kolektivní vědomí.

V souvislosti s tímto sportovním tématem nemohu nepřipomenout email, který přišel  mému otci z Ameriky, v němž  autorka zmiňuje své zkušenosti s přípravou autopatického preparátu přímo ze schváceného dechu po výkonu. Doslova cituji:

„Začala jsem v lednu s tréninkem v boxu a byla jsem opravdu hodně udýchaná z vysoce intenzivního cvičení. Začátkem června jsem se rozhodla použít pro přípravu preparátu můj zchvácený dech (skákala jsem těsně před tím 15 minut přes švihadlo) a zaznamenala jsem hned během dalšího tréninku zlepšení. Navíc jsem mnohem lépe ovládala dýchání a také jsem zaznamenala, že mé vnímání  bylo ostřejší a mohla jsem intenzivněji vnímat boxovací pytel. Nyní se mohu účastnit na  cvičeních ještě intenzivněji a mé plíce mě v tom výborně podporují.

Bývala jsem unavená, když jsem šla v našem domě  po schodišti do podkroví ve velmi  teplém počasí. Takže jsem v horkém počasí vyběhla nahoru a dolů 6 – 7 krát a použila můj přerývaný dech po tomto cvičení k přípravě preparátu v autopatické lahvičce. Nyní mohu snadno vyběhnout schodiště ve vedru bez únavy.

Náš syn navrhl mému manželovi a mně, abychom se k němu připojili a zúčastnili se v říjnu desetimílového závodu v běhu. Dělám si nyní autopatický preparát po každém tréninku v běhu, 4x týdně. Moje vitalita se rychle zlepšuje a přičítám to autopatii. Měla jsem ucpané dutiny, které mi bránily ještě v červnu, když jsem začala s běháním, v dýchání nosem, a nyní mohu vdechovat i vydechovat nosem po celou dobu běhu a nemám tam už žádný problém.“

Celý její email je zveřejněn na webu autopatie.cz pod názvem Kreativní používání autopatie.

Případů sportovců, kteří si autopatií pomáhají ke zkvalitnění života a hlavně sportovních výkonů mám celou řadu, napříč nejrůznějšími sportovními odvětvími, z nichž si z hlavy vybavuji např. reprezentační gymnastku, profesionálního hokejistu, závodníka v cross country atd.

Nemohu přehlížet případ  kolegy Ing. Matyáše, taktéž popsaný na webu autopatie.cz s titulkem Ulcerosní kolitida a autopatie, kde je detailně popsáno jak profesionálnímu sportovci jeho nemoc znesnadňovala progres v kariéře a znemožňovala mu naplno trénovat. Po terapii autopatií a úplném uzdravení se mohl plně soustředit na svůj trénink a výkon, a bylo mu nabídnuto zahraniční angažmá.

Velice podobný, úspěšný případ se stejnou diagnózou u profesionální volejbalistky, jsem zveřejnil také na webu pod názvem: Léčba ulcerózní kolitidy a autopatický preparát ze stolice a z prány.

U těchto dvou případů se však jednalo primárně o léčbu chronické nemoci. V tomto článku bylo mým úmyslem vyzdvihnout především benefity přípravy autopatického preparátu z nevařeného dechu ke zvýšení sportovního výkonu, k pozátěžové regeneraci či po sportovních úrazech.

www.cehovskykrystof.cz


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce