Střídání několika druhů přípravy u složitých případů
Kombinace více druhů přípravy AP bývá někdy vhodná a nebo i nutná. Zde je jeden z případů:
Přišla za mnou do poradny 67letá žena. Byla na dvou kurzech autopatie. Pustila se do samoléčby, která jí však pomohla jen trochu. Dělá autopatii 4 měsíce. Symptomy (jednotlivé potíže, odchylky od zdraví), kterými trpěla a o nichž mi vyprávěla, jsem označil pro přehlednost čísly. V závěru se k jednotlivým symptomům vrátím, abych shrnul, jak se změnil její život za jeden rok autopatie. Takže zde je seznam v té době aktuálních a převážně dlouhodobých trápení, která jsem zaznamenal v pořadí podle jejího vyprávění:
1) Lupus erythematodes, autoimunitní onemocnění, diagnosu má od lékařů 12 roků. 2) Celou tu dobu, 12 let, ji bolí břicho, ve dne i v noci. 3) Zvětšuje se jí kloub na palci pravé nohy. 4) Zuby bolí, nejsou tam však záněty ani kazy. 5) Spí špatně, celkem jen 3 až 4 hodiny za noc, usne brzy, ale vzbudí se za 2 až 3 hodiny, pak jde močit a 6) v noci ji bolívá měchýř, dál nespí několik hodin. Až k ránu na chvíli usne. 7) Zjistili jí už před lety na endokrinologii poruchu štítné žlázy, má tam uzlíky a je tam výrustek, který je hmatný. 8) Klouby a kolena bolí. 9) Má sucho v puse, musí zvlhčovat rty. 10) Cítí potlačovaný vztek, už celých 12 roků. 11) Mívala zácpu, po autopatii se to zlepšuje. Má velkou plynatost, zejména po mléku. 12) Má v sobě velký strach. Různé i drobnější události strach zhoršují. 13) Má dvojité vidění, jen na levém oku. 14) Cítí se dlouhodobě ztuhlá – nemůže se ohnout. 15) Je dlouhodobě chronicky unavená, i když se to v poslední době poněkud zlepšilo.
Autopatii zpočátku brala jednou týdně, střídala slina var a dech var 1,5 l, pak přešla na litr každý den a pak každý druhý den, pak přibrala i Pránu 1, 3 l, a střídala jednou slinu, jednou dech a jednou prána. Nyní střídá 2 l Prána 1 a 1 l dech var nebo slina var, ob den.
V psychice vidí od začátku braní autopatie mírné zlepšení, cítí se víc nad věcí. Zácpa je zlepšena a únava se zlepšila, i když obojí trvá. Měla lepší náladu po podání preparátu Prána, „po práně bych si hodinu zpívala“, nejdřív brala 3 l, ale poté, co z neznámých důvodů snížila množství vody na 2 l, se nálada poněkud pokazila, stále však má větší nadhled nad svými pocity.
Udělala při své samoléčbě některé chyby, přestože před nimi byla na kurzech varována. Zbytečně snížila fungující ředění – to je pravý opak pravidla, které říká: Opakovat stejné ředění tak dlouho, dokud zlepšuje, teprve když zlepšovat přestává, zvýšit o 1,5 l vody. Účinek autopatie se tedy snížil. Její volba střídání preparátu ze 7. čakry s DV nebo SV však byla správná. Zatímco SV a DV mají očistný účinek, Prána posiluje a přeposílá z netělesných čaker do těla organizační obraz jak to má správně vypadat, architekturu zdravého organizmu, přicházející z univerzálního Zdroje.
Takže jsem jí doporučil: Zvýšit na 3 l SV a střídat s Prána 3, při prvním podání aplikovat i do 7. čakry, další jen do 6. a nižších, po třech týdnech zvýšit o 1,5 l, podávat 1x týdně nebo častěji při potížích. Čili, vrátit se na úroveň ředění, která nejlépe fungovala a zároveň zapojit do aplikace preparátu Prána 3 i všechny tělesné čakry, nejen šestou.
Při kontrole za necelé 2 měsíce paní říká: Brala stále preparáty ze 3 litrů. Je jí často zima na ruce, hlavně na levou. Spánek se „poněkud„ zlepšil, krátce se vzbudí jednou, ale většinou dvakrát za noc, někdy se však nevzbudí vůbec a spí celou noc. V poslední době spala 8 hodin , doba spánku se „trochu“ (!) prodloužila (dříve spala 3 – 4 hod. za noc). Opatrné podhodnocené konstatování různých zlepšení v poradně bývá u klientů nikoli vzácný jev. Vypadá to, jakoby paní nechtěla ten příznivý vývoj zakřiknout. Říká, že se jí těžce dýchá, není to však závažný pocit, spíš tak na úrovni konverzační. Občas se projeví řezavá bolest nad pupkem a břicho víc bolí, nadýmání se ale trochu zlepšilo. O svých ostatních dříve sdělených potížích nemluví, takže mohu nepřímo usoudit, že ji tolik netrápí. Jde to podle Heringových zákonů celostní léčby, patologie se řeší nejdřív v mysli, především se upravil do normálu spánek a s tím poklesla únava a zlepšil se pocit ze života.
Doporučil jsem tedy SDV a Prána 5, jednou za 3 dny, obojí 3 l, střídat.
Kontrola za 2,5 měsíce:
Pokračovala s autopatií, jak domluveno. Břicho už ji nebolelo přes den, ale jen v noci. Po měsíci od posledního setkání se rozhodla nahradit SDV Autonosodou (kousek vlastní stolice oplachuje v trošce vody a jednu kapku této vody pak vaří v AL, jako SV, a ředí – viz. Autopatická svépomoc, 2. vydání) 3 l. Břicho přestalo bolet asi za 10 dní po autonosodě, měsíc je to dobré. Stolice je nesformovaná, 1x – 2x denně, po prvním podání byla sytě žlutá. Zácpa už není. Takže má po dvanácti letech tohoto trápení konečně pokoj. Autonosodu střídala s Pránou, jednou za 3 dny, ale po nějaké době ji nahradila DV, stále 3 l. Spánek je i nadále dobrý. Bolí ji v noci v loketní jamce. Je odpočatější. Cholesterol na nedávných lékařských testech se o hodně zmenšil, je skoro na hranici normy. Pobolívá koleno, starý symptom, kdysi bolívalo. Suchost v ústech je o čtvrtinu zlepšena. Velká plynatost po mléku trvá. Měla uzlík na štítné žláze, který byl leta hmatný, nyní se nahmatat nedá. Dvojité vidění na levém oku trvá, má ho několik let.
Doporučení: Autonosoda 4,5 l jednou za 4 dny a jednou za 14 dní Prána 5 také 4,5 l. Dokud bude tekutá stolice a plynatost, používat preparát ze stolice. Mírné zvýšení potence o 1,5 litru bylo proto, že chceme zapůsobit hlouběji, ale přitom se jen málo vzdálit od toho nastavení, které právě dobře funguje a posouvá organizmus k větší harmonii.
Kontrola za 2 a půl měsíce:
Paní hlásí: Spaní se zlepšilo, jednou za noc se krátce vzbudí. Stolice se trochu zlepšila, stále je řidší, ne ale tak jako dřív, 1 – 2x denně. Křečové žíly na nohách – jsou víc vidět, než když přišla, nevýrazný symptom, o němž se zpočátku ani nezmínila. Dvojité vidění na levém oku – jen při podrobném zkoumání, jinak si ho neuvědomuje. Klouby se zlepšily – lokty, ty už nebolí , ale kloub palce pravé nohy o sobě dává vědět (Heringovo pravidlo – shora dolů – potvrzuje, že jde vývoj správným směrem). Někdy sebou škubne nebo má pocit lehké elektrické rány – to mívala odjakživa, ale před tím se o tom nikdy nezmínila. Jak harmonizace postupuje, bavíme se už i o drobných negativních jevech a pocitech, místo abychom probírali jen závažné problémy. Zuby ani dásně už dlouho nebolí. Říká, že strachem tolik netrpí, je vyrovnanější. Dýchá se jí dobře.
Podívejme se tedy souhrnně po roce autopatie na to, v jakém stavu je paní z celostního hlediska. Jednoduše porovnáme vstupní symptomy, jeden každý, s jejich současným stavem:
1) Dg lupus – nevíme, nebyla na kontrolním testu nebo se o něm nezmínila. 2) Břicho už nebolí, bolelo 12 let (od stejné doby, kdy byl zjištěn lupus e.) 3) Kloub na palci nohy už se nezvětšuje. 4) Zuby ani dásně už nebolí. 5) Původně špatný spánek, jen 3 až 4 hod., s buzením – dlouho už spí normálně až nadnormálně, 8 hodin, jakoby chtěla dospat ta léta před tím. 6) Močový měchýř také nebolí, ani ve dne, ani v noci. 7) Štítná žláza se nijak pocitově neprojevuje, na testu možná paní nebyla, nevím; výrustek co tam býval hmatný, už hmatný není. 8) Lokty a kolena už nebolí, významné zlepšení kloubů, vzhledem k postupu podle H. zákonů dává šanci na odchod i problému s palcem. 9) Sucho v puse už nemívá. 10) Nemívá už potlačovaný vztek a psychika je celkově mnohem lepší. 11) Dlouhodobá zácpa je pryč. 12) Velký strach, kterým trpívala, se změnil v život téměř beze strachu. 13) Dvojité vidění na l. oku trvá, ale jen při podrobném zkoumání, jinak o něm neví. 14) Celková dlouhodobá ztuhlost kloubů a zad – už není. 15) Trvalá dlouhodobá únava – není. Má dost energie.
Závěr: S výjimkou dvou věcí projevujících se na testech (o jejichž kontrolách nic nevím) a bolavého palce je dlouhodobé trápení převážně pryč, u paní blížící se sedmdesátce, a to za 1 rok celostního působení. Ne, že by taková rychlost a úplnost byla běžná, zvlášť v tomto věku – ale i takhle to někdy jde. Pocit ze života se významně změnil. Paní si nastudovala metodu, naučila se sledovat své pocity a reagovat na ně, a tak si myslím, že právě to by mohl být důvod, proč už nepřišla.