Dívka 16 let, infekční mononukleosa

3.1.2020 | MUDr. Martina Kormundová | martina.kormundova@gmail.com

Příspěvek byl přednesen v únoru na konferenci Autopatie 2019

OA: Dívka 171 cm/ 62 kg, z 1. fyziologického těhotenství, jen protrahovaný porod po indukci, poporodní adaptace a vývoj v normě, kojena přes rok, matka dbá na zdravou výživu, je makrobiotička. Prodělala  z běžných dětských nemocí pouze plané neštovice, do nástupu do školky zdravá, v dětském kolektivu časté katary horních cest dýchacích, 3x zánět středouší, 2x s nutností paracentézy, asi 5x užívala antibiotika penicilínové řady.  Před pár lety  začala závodně tancovat, je štíhlé až astenické postavy, od té doby je nemocná jen výjimečně.

Učí se dobře, škola nedělá problémy, v kolektivu oblíbená, z allopatické medikace HAK (hormonální antikoncepce) – i kvůli akné.

Operace – ve 3 letech appendicitis acuta, v 5 letech odstraněna hypertrofická nosní mandle.

Úrazy  – ve 14 letech distorze hlezna vpravo při tanci.

FA: HAK – Yadine ukončena při inf. mononukleose pro zvýšení hodnot jaterních enzymů, nyní pořízen NaturComp Baby.

Abusus: Abstinentka, nekuřačka, káva pouze špaldová či zelená, nepražená.

Jarní pylová alergie na břízu – polinosa.

NO: V srpnu 2018 na soustředění velká únava, myalgie a svalová slabost, příznaky počínající virosy, náhle febrilie až 40 st. C, cefalea, bolest v krku s povlakovou, pseudomembranosní anginou  hlavně pravostranně, s krutou bolestí při polykání, hypertrofické tonzily .V domnění, že jde o streptokokovou anginu, byly nasazeny antibiotika Augmentin. Ke zlepšení a ústupu symptomů a febrilie ale nedošlo, naopak objevil se úporný makulo-papulosní exantem postupně po trupu, končetinách, dále slzení očí, otoky víček, subikterus sklér, lymfadenopatie – těstovité zduření uzlin podčelistních, nuchálních, v axilách, neustupující  bolest v krku s krutou bolestí při polykání, rhinofonie a zápach z úst, nechutenství, bolesti břicha, tmavší moč, schvácenost, hepatosplenomegalie. Po 3 dnech ATB léčba ukončena a vysloveno podezření na inf. mononukleosu, která byla laboratorně potvrzena. Jako komplikace se projevila serozní meningitida. Dívka byla přijata na infekční kliniku.

V krevním obrazu byla iniciálně  leukocytosa s lymfocytosou a monocytosou s velkými atypickými lymfocyty, neutropenie a lehká trombocytopenie a autoimunitní hemolytická anemie. Jaterní testy – elevace aminotransferas ALT 7,6 a AST 6,8 a LDH 4,9.

Pozitivní byl – průkaz heterofilních protilátek  – Paul-Bunnelova reakce a vzestup specifických protilátek IgM a IgG proti VCA – kapsidový antigen a  EA – časný antigen svědčící pro primoinfekci EBV.

Pro vzestup CRP při komplikaci bakteriální superinfekcí Streptokoky byl aplikován krystalický penicilin G 6x 1000000 IU, pro výrazný nález v krku a problémy s polykáním a serozní meningitidu byl aplikován Solu-Medrol 125 mg  po 6 dní.

Průběh léčby:

Vzhledem k tomu, že ošetřující lékař na infekční klinice byl rodinný přítel a nebyl proti alternativní a nekonvenční medicíně, zahájili jsme infusní terapii nitrožilně vitamin C 15 g a glutation 1200 mg , magnesium 2 g perorálně a mikroimunoterapii v nízkém  homeopatickém ředění 2LInflam a 2LEBV již na nemocničním lůžku.

K tomu autopatii VSD (autopatický preparát slina a dech s varem zhotovený v autopatické lahvičce) denně se zvyšováním po 0,5 l obden. Začala s AP VSD   ze 4 l a  po 12 dnech byla propuštěna do domácího ošetřování a pokračovala 10 l obden VSD ještě týden.

Stav dívky se po této léčbě rychle a výrazně zlepšovat, krevní obraz a jaterní testy se během 14 dnů téměř normalizovaly – AST 1,52, ALT 1,03, LDH 4,1, afebrilní, přetrvával svědící exantem, který jen pozvolna ustupoval, přetrvávala únava a slabost.

Čtvrtý týden VSD 12 l 3x týdně a pak další měsíc 2x týdně  VD (vařený dech) 15 l  co 14 dní a 16 l  co 14 dní.

Třetí měsíc  na dočištění aplikovala střevní nosodu (viz „Autopatická svépomoc“) 1x týdně 12, 14, 16 a pak 18 l.

Po 8 týdnech již měla laboratorně veškeré výsledky normalizované a začala chodit do školy, po exantemu přetrvávaly na kůži drobné světlejší skvrnky, byla ještě větší únavnost a byla více háklivá na i lehkou dietní chybu, ještě si stěžovala, že se ráno necítí úplně svěží, ale přeci jako by byla náchylná k větší únavě, udávala větší nesoustředěnost a větší unavitelnost při učení.

Byla přidána další AP lahvička, kdy byla aplikovala Prána 5 – začala 2x týdně 9 l po 14 dní a 10 l dalších 14 dní 2x týdně.

Po 12. týdnech se cítila zcela dobře, unavená nebyla, krevní obraz, biochemie a jaterní testy byly zcela v mezích normy a začala  zlehka trénovat.

Navíc se jí výrazně zlepšilo akné i bez užívání HAK, celkově se cítí vitálnější než před infekční  mononukleosou. A jako bonus udává, že má daleko menší bolesti při menses , i když je téměř 4 měsíce bez HAK a k užívání HAK se již nevrátí.

Pokračující terapie:

Dále pokračovala již jen AP Prána 5, měsíc 1x týdně 15 l a další měsíc 1x za 10 dní 16 l. Toto ředění vnímala jako povzbuzující, vždy po aplikaci cítila příval jemné energie.

Nyní po 5 měsících se cítí dobře, unavená není, krevní obraz , biochemii a jaterní testy má zcela v mezích normy a i přes nedoporučení lékařů trénuje 5x týdně , nyní od února se již zapojuje i do soutěží.

Díky autopatii se po poměrně těžším průběhu infekční mononukleosy velmi rychle vrátila do normálních hodnot a naopak udává větší vitalitu než předtím. Při klasické konvenční léčbě  infekční  mononukleosy přetrvává často velmi dlouho únava a nesoustředěnost, nezřídka ústící v chronický únavový syndrom.

V tomto sále Masarykovy koleje v Praze se jako vloni sejdeme již 1. ůnora 2020.

Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce